USCIS Ofislerinin Geçici Olarak Kapanışı 3 Mayıs'a kadar uzatıldı

ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri (USCIS), koronavirüsün (COVID-19) yayılmasını önlemeye yardımcı olmak için ofisteki bütün görüşme ve hizmetlerini 18 Mart'ta geçici olarak askıya aldı. USCIS, kamu kurumlarının tekrar kapatılmaması durumunda ofislerindeki hizmetlerini 4 Mayıs'ta yeniden açmayı planlıyor. USCIS personeli kamuoyu ile temas etmeyen görevleri yerine getirmeye devam etmektedir. Yani online olarak yapabileceginiz islemlerde herhangi bir duraksama yoktur. Ancak, USCIS sınırlı durumlar için acil durum hizmetleri sağlayacaktır. Acil bir randevu ayarlamak için USCIS İletişim Merkezi ile iletişim kurabilirsiniz.

USCIS ofisleri, bu geçici kapanıştan etkilenen randevu ve vatandaşlık törenleri ile başvuru sahiplerine bildirim gönderecektir. USCIS iltica ofisleri görüşme iptali bildirimleri gönderecek ve iltica görüşmelerini otomatik olarak yeniden planlayacaktır. Mülakat yeniden planlandığında, sığınmacılar mülakat için yeni zaman, tarih ve yer ile yeni bir mülakat bildirimi alacaktır. USCIS normal işlemlerine devam ettiğinde, USCIS ofis kapanışı nedeniyle uygulama destek merkezi randevularını otomatik olarak yeniden planlayacaktır. Posta ile yeni bir randevu mektubu gönderilecektir. Ofisler halka açıldığında InfoPass veya diğer randevuları olan kişilerin USCIS İletişim Merkezi aracılığıyla yeniden randevu almasi gerekmektedir. USCIS İletişim Merkezi'ne ulaşmadan önce basvuru yaptiginiz yerel ofisin yeniden açılıp açılmadığını görmek için lütfen USCIS’in web sayfasını kontrol edin.

Eğitim ve önlemler enfeksiyona karşı en güçlü araçlardır. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’nin COVID-19 web sitesini ziyaret ederek en son gelismeleri öğrenin.

USCIS, gelisen durumlarla ilgili olarak daha fazla güncelleme sağlayacak ve CDC rehberliğini takip etmeye devam edecektir. Daha fazla bilgi için lütfen uscis.gov/coronavirus adresini ziyaret edin.

POSTA ADRESİ

adres

P.O. Box 4062,
Fullerton, CA 92834

İLETİŞİM FORMU

iletişim-formu

Formu doldurarak mesajınızı iletebilirsiniz.
En kısa zamanda dönüş sağlayacağız.

ÇALIŞMA SAATLERİ

çalışma-saatleri

7 gun 24 saat hizmetinizdeyiz!