AMERİKA'DA VATANDAŞLIK İŞLEMLERİ

amerikada-vatandaşlıkGreencard sahibiyseniz Amerikan vatandaşlığı için başvurunuzda profesyonel hizmetimiz ile yanınızdayız

Amerikan vatandaşı olabilmek için greencardınızı hangi şekilde aldığınız (evlilik ile, dv lottery vs.) önemli. Çünkü vatandaş olabilmeniz için hepsinde farklı sürelerde başvuru haklarınız bulunmaktadır.

Evlilik ile greencard almaya hak kazandığınız süreden itibaren 2 yıl 9 ay sonra evliliğiniz devam ediyor ise vatandaşlık başvurusu yapabilirsiniz. (10 yıllık greencard başvurunuzu yaptınız, henüz 10 yıllık greencardınızı almamış olsanız bile evli kaldığınız için direkt olarak vatandaşlığa başvuru hakkınız bulunmaktadır.)

10 yıllık greencard sahibisiniz ama evliliğiniz devam etmemekte. Bu durumda ilk greencardınızı aldıktan 4 yıl 9 ay sonra vatandaşlığa başvuru hakkınız doğmaktadır.

DV Lottery yoluyla kazanmış olduğunuz greencardınız ile vatandaşlığa başvurunuz için aynı sekilde 4 yıl 9 ay süreniz bulunmaktadır. Her ne şekilde greencardınızı almış olursanız olun Amerika Birleşik Devletleri dışında 6 aydan fazla kalırsanız süreniz sıfırlanmaktadır.

Anne ya da babanın Amerikan vatandaşı birisiyle greencard başvuru hakkı ile getirmiş oldugu çocukların ebeveynleri vatandaşlık hakkını kazanmış ise: 18 yaşın altındaki çocuğun direkt olarak vatandaşlığa geçmesi, çocugun 18 yaş ve üzeri olması durumunda ise vatandaşlık başvuru hakkının greencardı aldıktan 4 yil 9 ay sonra başvuru hakkına sahiptir.

Bütün vatandaşlık işlemleriniz için profesyonel bir danışmanlık hizmeti ile yanınızdayız. Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.